Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Edebiyat Ürünlerinin Türlendirilişi Cevapları

9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı İletişim ve Ögeleri Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Elli Kuruş Cevapları

9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Elli Kuruş Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Elli Kuruş Cevapları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sonuç Yayınları 1. Ünite Giriş  Sayfa 30, 31, 32, 33, 34, 35 Elli Kuruş Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

DERSE HAZIRLIK

Yazılacak metnin türüne göre konu, tema, ana düşünce, amaç ve hedef kitle belirlenir. Daha sonra yazma konusu sınırlandırılır. Yazma konusuyla ilgili hazırlıktan sonra konuyla ilgili okuma ve araştırma yapılır. Yazıda kullanılacak bilgi, gözlem, düşünce, duygu, izlenim ve deneyimlerle ilgili notlar çıkartılır; görsel ve işitsel dokümanlar hazırlanır.

9. Sınıf Sonuç Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

Aşağıda, farklı yazarların yazma gerekçeleri ve biçimlerini örnekleyen “Niçin yazıyoruz?”, “Nasıl yazmalıyız?” sorularının cevabı niteliğinde parçalara yer verilmiştir. Bu parçalardan ve yazma süreci aşamalarından hareketle istediğiniz türde bir metin yazınız.

ARKADAŞLIK

İnsan, kendini anlatabilecek birisini arar. Gerektiğinde sırlarını verebilecek birisini.

Onunla açıkça konuşup  bir şeyler paylaşabilecek bir arkadaş. Canım sıkıldığında, moralim bozuk olduğunda, hemen aradığımda yanımda hissedeceğim kadar, samimi, içten, güvenilir birisini ister yanında. Arkadaş dediğin sadece iyi günlerinde değil, kötü günlerinde de yanında olabilecek kişidir. Artık şu an son zamanlarda kimse kimseye güvenmez oldu. Herkesin kafasında ‘ acaba ona sırlarımı versem, onunla bir şeyler paylaşmak istesem benim söylediklerimi birilerine söyler mi? ‘ düşüncesi var. Herkes tereddüt içerisinde. İnsanların güvenini kazanmak kolay değil.

Arkadaş dediğin her zaman senin yanında olmalı, seni savunmalı. Arkadaş böyle günler için olmalı. Herhangi bir durum karşısında seni yüz üstü bırakmamalı.

5
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
47
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir