Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı 

Sizce Türklerin İslam öncesi inanışlarıyla İslam inançları arasındaki benzerlik, Türklerin Müslüman olmasını ne derece etkilemiş olabilir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • CevapTürklerin İslamiyet’i kabul etmesinde etkili olan bir çok faktör vardır. Bunlardan bir tanesi eski Türk dini ile İslamiyet arasında benzerliktir. Bu benzerlikler; tek tanrı inancı, ahiret inancı ve Türk toplumunda İslamiyet’teki hac ve kurban ibadetlerine eşdeğer ibadetlerin varlığıydı. Bir diğeri ise sosyolojik etmenlerdir. Aile, namus, temizlik kavramlarına verilen önem ve İslamiyet’teki cihat ve gaza anlayışı ile Türk-Cihan hakimiyeti düşüncesi arasında benzerliği örnek verebiliriz. Bunların dışında Türklerin hoşgörülü bir toplum olmasıyla beraber İslamiyet’in de hoşgörü dini olması, iki toplumda da sosyal sınıfların bulunmaması ve siyasi çıkarlar diğer faktörler olarak sayılabilir. Tüm bu benzerlikler Türkler’in müslüman olma sürecini son derece etkilemiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir