Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 255 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruSürtünme katsayısının aynı olduğu yatay yüzeylerde F büyüklüğündeki kuvvetlerle oklarla gösterilen yönde hareket ettirilen m, 2m ve 3m kütleli cisimlere etkiyen sürtünme kuvvetleri sırasıyla F1, F2 ve F3 büyüklüğündedir. Buna göre F1, F2 ve F3 kuvvetlerinin büyüklüklerini karşılaştırınız.

  • CevapF3 > F2 > F1
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!