Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

6) Doğrusal yörüngede hareketli K ve L cisimlerinin hız-zaman grafiği şekildeki gibidir. Araçlar 4. s’de yan yana olduklarına göre t = 0 anında aralarındaki uzaklık kaç metredir?

  • Cevap: 96 m

7)Şekildeki X ve Y trenleri , uzunluklu demir yolu köprüsünün K ve L uçlarına aynı anda 3v ve 2v hızları ile giriyor. X treninin son vagonu L çizgisine geldiğinde Y treninin lokomotifi K çizgisine ulaştığına göre X treninin boyunun kaç , olduğunu bulunuz.

  • Cevap: L/2

8)Şekildeki doğrusal yörüngede hareketli X ve Y araçlarının hızları sırasıyla 50 m/s ve 30 m/s’dir. X aracı K, Y aracı L hizasından aynı anda geçip M hizasına aynı anda ulaştıklarına göre LM yolunun kaç metre olduğunu bulunuz.

  • Cevap: 90 m

9) t = 0 anındaki hızı 6 m/s olan doğrusal yörüngede hareketli bir aracın ivme-zaman grafiği şekildeki gibidir.
Buna göre aracın 0-2 s’de kaç metre yer değiştirdiğini bulunuz.

  • Cevap: 36 m
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir