Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru7) Şekilde hız-zaman grafikleri verilen doğrusal yörüngede hareketli K, L ve M cisimlerinin kütleleri eşittir.
Buna göre cisimlere etkiyen net kuvvetlerin büyüklükleri FK, Fl ve Fm arasındaki ilişki nedir?

  • Cevap: D

8) Sürtünme katsayısının eşit olduğu yatay düzlemdeki m, m ve 2m kütleli K, L ve M cisimleri şekilde verilen kuvvetler etkisinde hızlanıyor. Buna göre cisimlere etkiyen sürtünme kuvvetleri FK, FL ve FM arasındaki ilişki nedir?

  • Cevap: A

9.Şekil I’deki yatay düzlemde hareketli cisme t=0 anında F kuvveti uygulanmaya başlanmıştır. Cismin bu andan sonra hız-zaman grafiği Şekil Il’deki gibi olduğuna göre, cisme etkiyen sürtünme kuvveti kaç F olamaz?

  • Cevap:  E
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir