TIKLA ABONE OL

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Şekildeki m, m, 3m kütleli X, Y, Z cisimleri iplere bağlanarak yerden h, 2h ve h yüksekliklerinde dengelenmiştir. Buna göre cisimlerin yere göre potansiyel enerjileri EX, EY, EZ arasındaki büyüklük ilişkisini bulunuz.

  • Cevap:  
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!