Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 191 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4) Şekilde konum-zaman grafiği verilen 2m, 4m ve m kütleli K, L, M cisimleri doğrusal yörüngede hareketli iken enerjileri Ek, El ve Em dir.
Buna göre EK, EL ve EM arasında nasıl bir ilişki vardır?

  • Cevap: C

5.Şekildeki yatay düzlemin K noktasında durmakta olan cisim yola paralel F büyüklüğündeki kuvvet ile harekete geçiriliyor. Kuvvet, L noktasına kadar uygulandığında cismin bu noktadaki kinetik enerjisi E, F kuvvetinin yaptığı iş 3E oluyor.
Buna göre sürtünme kuvvetinin büyüklüğü kaç F’dir

  • Cevap: C

6) Şekilde düşey kesiti verilen KLM yolunun yerden h yükseklikteki K noktasından 80 J’lük kinetik enerjiyle geçen cismin M noktasında kinetik enerjisi 120 J oluyor.

  • Cevap: B
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!