Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

4) Şekilde konum-zaman grafiği verilen 2m, 4m ve m kütleli K, L, M cisimleri doğrusal yörüngede hareketli iken enerjileri Ek, El ve Em dir.
Buna göre EK, EL ve EM arasında nasıl bir ilişki vardır?

  • Cevap:

5.Şekildeki yatay düzlemin K noktasında durmakta olan cisim yola paralel F büyüklüğündeki kuvvet ile harekete geçiriliyor. Kuvvet, L noktasına kadar uygulandığında cismin bu noktadaki kinetik enerjisi E, F kuvvetinin yaptığı iş 3E oluyor.
Buna göre sürtünme kuvvetinin büyüklüğü kaç F’dir

  • Cevap:

6) Şekilde düşey kesiti verilen KLM yolunun yerden h yükseklikteki K noktasından 80 J’lük kinetik enerjiyle geçen cismin M noktasında kinetik enerjisi 120 J oluyor.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir