Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Optik araçlardan fiber kabloları araştırarak kullanım alanları hakkında bilgi toplayınız. Topladığınız bilgileri sınıf ortamında paylaşınız. Bunun için sınıfınızdaki etkileşimli tahtadan yararlanınız. Bilgi paylaşımının yararlarını, paydaşlara neler kazandırdığını öğretmeninizin gözetiminde tartışınız.
Tartışma, birbirine karşıt düşüncelerin karşılıklı biçimde savunulması olarak açıklanabilir. Burada asıl amaç, doğruların tek bir boyutu olmadığını, birçok yönünün olduğunun görülebilmesidir. Tartışmanın; olaylara çok yönlü bakabilme, eleştirebilme, eleştiriden yaralanabilme, hoşgörülü ve saygılı olma, küsmeme, kırılmama gibi kavramları geliştirmeye büyük bir katkısı vardır.
Saygılı olmak, tartışmanın kavgadan ayrılmasını sağlayacak en önemli unsurdur. Düşüncelerimizi aktarırken kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak, bilgili olmanın getirdiği alçak gönüllülükle hitap etmeyi ilke edinmeliyiz. Siz de sınıf içi tartışmalarda karşımızdakini dinlemenin ve görgü kurallarına uygun davranmanın tartışmanın verimliliğini artıracağını unutmayınız.

  • Cevap:  Hayatımızda iletişimin ne kadar önemli olduğu bir gerçek. Genellikle de bu iletişim bilgisayarlar üzerinden sağlanmaktadır. İletişim ne kadar hızlı olursa bizim için o kadar iyidir. Biz de fiber optik kablo yapısı sayesinde de bu iletişim hızını metalkablolara oranla daha yükseğe çıkarmaktayız.

    En genel tanımı ile söyleyecek olursak, fiber optik kablo içerisinde cam bulunan ve içerisinden geçen ışığa kolayca yön verilebilen kablolardır. Fiber optik kablolar, metal kablolar gibi elektromanyetik etkilere maruz kalmaz.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir