Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3.Şekildeki 2r, r ve 3r yarıçaplı nötr iletken K, L ve M küreleri birbirine dokunmaktayken (-) yüklü X cismi K küresine dokundurulup uzaklaştırılıyor. Küreler bundan sonra birbirinden ayrıldığında K küresi -4q yüküne sahip olduğuna göre L ve M kürelerinin yükleri aşağıdakilerden hangisi gibi olur?

  • Cevap:

4.Şekildeki (+) yüklü X cismi birbirine dokunmakta olan r, 2r ve 3r yarıçaplı nötr kürelerden K’ye yaklaştırılarak S anahtarı kapatılıyor. Anahtar kapalı iken küreler birbirinden ayrılırsa yük cinsleri aşağıdakilerden hangisi gibi olur?

  • Cevap:
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir