Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 289 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

5.Şekildeki özdeş yüklü K ve L elektroskoplarından L elektroskopunun yükü -4q olup yaprakları arasındaki açı 0’dır. S anahtarı kapatıldığında L elektroskopunun yaprakları önce kapanıp sonra tekrar açılıyor. Son durumda L’nin yaprakları arasındaki açı yine 0 olduğuna göre K elektroskopunun anahtar kapatılmadan önceki yükü nedir?
A) 16q B) 12q C) -12q D) -8q E) +8q

  • Cevap:

6) Şekildeki iletken içi boş nötr K küresine (-) yüklü iletken L küresi yalıtkan bir iple bağlanarak içeriden dokunduruluyor. Yük hareketi tamamlandığında K ve L’nin yükleri aşağıdakilerden hangisi gibi olur?

  • Cevap:

7) Şekildeki yalıtkan bir iple asılı qK yüklü K küresinin altına qL yüklü L küresi tutulduğunda ipteki gerilme kuvveti (T) artmakta, qM yüklü M küresi tutulduğunda ise azalmaktadır

  • Cevap:

.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir