Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fatma Dilek HEPDOĞRU tarafından 315 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11.Şekildeki + qX ve qY yüklü X, Y küreleri yalıtkan sürtünmesiz yatay düzlemde dengede iken ipteki gerilme kuvveti T büyüklüğündedir. Y küresine elektrikle yüklü iletken bir cisim dokundurulup çekildiğinde ipteki gerilme kuvveti T’nin arttığı görülüyor.
Buna göre
I. Y küresi dokundurulan cisme (-) yük vermiştir.
II. Y küresi dokundurulan cisimden (+) yük almıştır.
III. Y küresi önce nötrlenip sonra tekrar yüklenmiştir. yargılarından hengisi ya da hangileri doğrudur?
A) Yalnız I B) Yalnız II C) Yalnız III D) I ve III E) II ve III

  • Cevap: A

12.Şekildeki +Q yüklü küresel cismin merkezinden d ve 2d uzaklıklardaki K, L noktalarının elektriksel alanları için aşağıda verilenlerden hangisi doğrudur?

  • Cevap: D

13.Şekildeki -Q yüklü cismin K noktasında oluşturduğu elektriksel alan ile ilgili,
I. -x yönündedir.
II. K noktasına yerleştirilecek -q yüküne etkiyen elektriksel kuvvet bu noktanın elektriksel alan vektörü ile aynı yönlüdür.
III. K noktasına yerleştirilecek yük miktarı K noktasının elektriksel alan şiddetini değiştirmez. yargılarından hangisi ya da hangileri doğrudur?
A) Yalnız I B) Yalnız II C) I ve II D) II ve III E) I ve III

  • Cevap: E
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!