Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Fikri ÖZDEMİR tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

S Aşağıdaki ayetlerden, Allah’ın her şeyi bildiği ve her şeyin hâkimi olduğuna ilişkin ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
“Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabb’i olan Allah’a mahsustur… (Rabb’imiz) ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.”
Fâtiha suresi, 2 ve 5. ayetler.
“Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabb’inize kulluk ediniz. Umulur ki böylece korunmuş (Allah’ın azabından kendinizi kurtarmış) olursunuz.”
Bakara suresi, 21. ayet.
“Onlardan bir kısmı da: Ey Rabb’imiz! Bize dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru! derler.”
Bakara suresi, 201. ayet.
“Sana kıyameti, ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Rabb’imin katındadır. Onun vaktini ondan başkası açıklayamaz. O, göklere de yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki: Onun bilgisi ancak Allah’ın katındadır ama insanların çoğu bilmezler.”

  • Cevap: Övülme Allah’a mahsustur
  • Kıyametini haber almanıza rağmen neden dua etmezsiniz
  • O ki her şeyi görür bilir.
0
like
0
love
0
haha
3
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir