Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık

Acil Bir Durum Var Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 4. Ünite Güvenli Hayat Sayfa 105, 106, 107 Acil Bir Durum Var Etkinlik Soruları ve Cevapları

Acil Bir Durum Var Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı 

Ailenizle ormanda pikniğe gittiğinizi düşününüz. Eve dönerken yaktığınız ateşi tamamen söndürmezseniz ormanda hangi tehlike yaşanabilir?

  • Cevap: Eve dönerken yaktığınız ateşi tamamen söndürmezsek orman yangını çıkabilir. Ormandaki ağaçlar yanabilir ve ormanda yaşayan canlılar bu sebeple zarar görebilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı 

Arkadaşınızın, oyun parkında salıncakta sallanırken düştüğünü gördünüz. Bu durumda neler yapmanız gerektiğini söyleyiniz.

  • Cevap: Arkadaşıma hareket etmemesini söyler ve bir büyüğüme haber verirdim. Daha sonra burkulan yerin üzerine, beze sarılı buz koyardım.

1) “Acil durum” deyince aklınıza gelenleri yazarak aşağıda verilen zihin haritasını tamamlayınız.

2) Okulda meydana gelebilecek bir acil durum düşününüz. Bu durumda neler yapılmalıdır? Yazınız.

  • Cevap: Okulda lavaboda bir öğrenci kaygan zeminde düşüp kafasını sert bir yere vurabilir. Böyle bir durumda öğretmenimize veya idareye haber vermemiz gerekir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 4. Ünite Güvenli Hayat Sayfa 105, 106, 106 Acil Bir Durum Var Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
1
sad
1
unlike
0
clap
0
love
0
confused
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!