Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deprem, sel, çığ, heyelan, hortum, yanardağ patlamaları gibi doğal afetler, önlenmeleri mümkün olmadığı için hepimizin en çok korktuğu ve hayati tehdit olarak gördüğü ani gelişen olaylardır. Doğal afetlerle karşılaştırıldığında; kıtlık, küresel ısınma, kuraklık, erozyon, hava kirliliği, ozon tabakasının delinmesi gibi olaylar ise zamanla oluşan beşeri ve teknolojik kaynaklı afetlerdir. Acil Durum ve Afet Yönetimi, özellikle doğal afetler gibi ani gelişen ve büyük kayıplara neden olan afetler sırasında yaralılara ilk yardımda bulunacak ve afet öncesi toplumu bilinçlendirme çalışmalarında görev alacak Sağlık Personeli yetiştirmeyi amaçlar. Anatomi, Fizyoloji, Temel İlk Yardım, Afetlerde Salgın Hastalıklar, Afetlerden Korunma ve Önleme Teknikleri, Afet ve Acil Durum Psikolojisi ve Mevzuatı bölümün temel dersleridir. Dilersen programı tamamladıktan sonra Dikey Geçiş Sınavıyla Acil Yardım ve Afet Yönetimi ya da Hemşirelik bölümlerine geçiş yapabilirsin.

Mezunlar Acil Durum ve Afet Yönetimi elemanı olarak acil sağlık servislerinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde, Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet ve Sağlık Bakanlıklarında, Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüklerinde, belediyelerde ve hastaneler başta olmak üzere kurumların ilgili birimlerinde çalışabilir.

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Acil Durum ve Afet Yönetimi (Açıköğretim) TYT 222.00 2250 1244081
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Acil Durum ve Afet Yönetimi (Açıköğretim) TYT 205.00 1500 1484435

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2
0
1
0
1
1
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!