Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deprem, sel, çığ, heyelan, hortum, yanardağ patlamaları gibi doğal afetler, önlenmeleri mümkün olmadığı için hepimizin en çok korktuğu ve hayati tehdit olarak gördüğü ani gelişen olaylardır. Doğal afetlerle karşılaştırıldığında; kıtlık, küresel ısınma, kuraklık, erozyon, hava kirliliği, ozon tabakasının delinmesi gibi olaylar ise zamanla oluşan beşeri ve teknolojik kaynaklı afetlerdir. Acil Durum ve Afet Yönetimi, özellikle doğal afetler gibi ani gelişen ve büyük kayıplara neden olan afetler sırasında yaralılara ilk yardımda bulunacak ve afet öncesi toplumu bilinçlendirme çalışmalarında görev alacak Sağlık Personeli yetiştirmeyi amaçlar. Anatomi, Fizyoloji, Temel İlk Yardım, Afetlerde Salgın Hastalıklar, Afetlerden Korunma ve Önleme Teknikleri, Afet ve Acil Durum Psikolojisi ve Mevzuatı bölümün temel dersleridir. Dilersen programı tamamladıktan sonra Dikey Geçiş Sınavıyla Acil Yardım ve Afet Yönetimi ya da Hemşirelik bölümlerine geçiş yapabilirsin.

Mezunlar Acil Durum ve Afet Yönetimi elemanı olarak acil sağlık servislerinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde, Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet ve Sağlık Bakanlıklarında, Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüklerinde, belediyelerde ve hastaneler başta olmak üzere kurumların ilgili birimlerinde çalışabilir.

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Acil Durum ve Afet Yönetimi (Açıköğretim)TYT222.0022501244081
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Acil Durum ve Afet Yönetimi (Açıköğretim)TYT205.0015001484435

Acil Durum ve Afet Yönetimi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!