Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hukuk alanına ilgi duyan ve bu ilgiyi, sadece temel bilgilerle taçlandırmak isteyen her aday öğrencinin; rahatlıkla seçebileceği bir bölüm, Adalet Meslek Yüksek Okulu. Bu bölüm, bazı hukuk fakülteleri bünyesinde olup, ‘’kalifiye’’ adliye personelleri yetiştirmeyi amaçlar. Bünyesinde temel hukuk dersleri ve seçmeli dersleri vardır. Aday öğrencilerine, alt yapı konusunda sağlam adımlarla ilerlemesi için işveren Adalet Meslek Yüksek Okulu, bazen bir bölümden ziyade, genel kültür hâkimiyeti kazanmak açısından da tercih edilebilecek bölümler arasındadır.

Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümünü bitiren öğrenciler; Mahkemelerin Yazı İşleri Müdürlüğü ve Yardımcılığı, İcra Memurluğu ve Yardımcılığının yanında, infaz kurumlarında ve normal adliye memurluğunda çalışabilir.

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim)TYT257.002500790969
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim)TYT230.0015001132449
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim)TYT226.0020001184743

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
confused
0
happy
0
clap
0
love
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!