Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hukuk alanına ilgi duyan ve bu ilgiyi, sadece temel bilgilerle taçlandırmak isteyen her aday öğrencinin; rahatlıkla seçebileceği bir bölüm, Adalet Meslek Yüksek Okulu. Bu bölüm, bazı hukuk fakülteleri bünyesinde olup, ‘’kalifiye’’ adliye personelleri yetiştirmeyi amaçlar. Bünyesinde temel hukuk dersleri ve seçmeli dersleri vardır. Aday öğrencilerine, alt yapı konusunda sağlam adımlarla ilerlemesi için işveren Adalet Meslek Yüksek Okulu, bazen bir bölümden ziyade, genel kültür hâkimiyeti kazanmak açısından da tercih edilebilecek bölümler arasındadır.

Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümünü bitiren öğrenciler; Mahkemelerin Yazı İşleri Müdürlüğü ve Yardımcılığı, İcra Memurluğu ve Yardımcılığının yanında, infaz kurumlarında ve normal adliye memurluğunda çalışabilir.

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim) TYT 257.00 2500 790969
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim) TYT 230.00 1500 1132449
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Adalet (Açıköğretim) TYT 226.00 2000 1184743

Adalet (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!