Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Adli Bilimler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Adli Bilimler Taban Puanları, Adli Bilimler Başarı Sıralamaları, Adli Bilimler Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Adli Bilimler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Adli Bilimler bölümü hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışalım. Öncelikle adli adaletle ilgili anlamına gelir. Adli kelimesi adalet kelimesinden türemiştir ve Arapça kökenli bir kelimedir. Adli Bilimler ise Adaletle İlgili Bilimler olarak da tercüme edilebilir. Eğer Adalet ve buna benzer bölümlerde okumak istiyorsanız bu bölüm tam da size göre. Adli Bilimler şu an sadece İstanbul Üsküdar Üniversitesinde bulunuyor. Sizin de bildiğiniz gibi bu üniversite özel bir üniversite. Bu bölüm eğer başka üniversitelerde de açılırsa mutlaka yazımıza ekleyeceğiz. Fakat bu bölümün başka bir üniversitede açılması durumunda ise bizlere yorum bölümünde yazarak bildirebilirsiniz. Yasa, hak, hukuk, adalet gibi kavramlara ilgi duyuyorsanız bu bölümde okumayı düşünebilirsiniz. Bölümde okuyacaklar ise İstanbul gibi güzel ve aynı zamanda zor bir şehirde okuyacaklarını da unutmasınlar. Taban puanları, başarı sıralamasına ise aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Adli Bilimler(Burslu) SAY 402.00 7 62792
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Adli Bilimler(%75 İndirimli) SAY 295.00 30 198588
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Adli Bilimler(%50 İndirimli) SAY 232.00 33 433339

Adli Bilimler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!