Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi internet, özel hayatımızdan iş hayatına her alanda bilgilerimizi sıkça paylaştığımız bir mecra. Her ne kadar verileri arşivlemek, aktarmak konusunda kolaylık sağlasa da sanal ortam bir yandan bilgileri kötü niyetli kullanıcıların erişimine açık hale getirerek bilgilerin güvenliğini tehlikeye atar. Oldukça yeni olan Adli Bilişim Mühendisliği tam da bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Bilgisayar ve Yazılım Mühendislerinden farklı olarak Adli Bilişim Mühendisleri bilişim suçları üzerinde uzmanlaşır. Temel görevleri sanal ortamda işlenen suçları tespit etmek (sahte hesapların sahiplerini bulmak, anonim sesleri deşifre etmek gibi) ve sanal ortamın güvenliğini sağlayacak yeni sistemler üretmektir. Bilgisayarda vakit geçirmeyi seviyorsan ve ‘internette bilgi güvenliğinin geliştirilmesi konusunda çalışmak istiyorum’ diyorsan bu bölüm senin için doğru bir tercih olabilir. Matematik, Fizik, Algoritma ve Programlama, Mühendislik Ekonomisi, Bilişim Suçu İnceleme Yazılımları bölümün başlıca dersleridir.

Bölüm mezunları bakanlıklar, il müdürlükleri, üniversiteler ve belediyeler başta olmak üzere tüm resmi ve özel kuruluşlarda çalışabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
FIRAT ÜNİVERSİTESİAdli Bilişim Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY0.0012Dolmadı

Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!