Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aktüerya Taban Puanları, Aktüerya Başarı Sıralamaları, Aktüerya Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aktüer Fransızca kökenli bir kelimedir. Anlamı ise; istatistiklere dayanarak sigorta primlerini, risklerini hesaplayan kimsedir. Pek çoğunuzun ilk defa duyduğu veya gördüğü bir bölüm olma olasılığı ise yüksek.

Aktüerya bilimi insanların; doğum, ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi yaşamını; yangın, kaza, deprem, sel, hırsızlık gibi mal varlığını etkileyen rastgeleliğe bağlı, öngörülemeyen olaylarla ve bu olayların finansal etkileriyle ilgilenir. Aktüerler, bu tür olayların oluşma riskini analiz etmek, olasılıklarını tahmin etmek ve bu olayların finansal etkilerini hafifletici güvenlik programlarını oluşturmak üzere eğitim alırlar.

Her insan ve kurum farklı riskler ile karşılaşabilir. Aktüerler, riski ölçümü ve risk yönetiminde uzman olduklarından, toplumun fiziksel ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesine önemli derecede katkı sağlarlar. Aktüerlerin geliştirdiği risk programları dikkate alınmadığında, ekonomik anlamda istenilmeyen sonuçlar ile karşılaşılması olasıdır.

Aktüerya bölümü ise şu an Marmara Üniversitesi ve Selçuk Üniversitelerinde bulunmakta. Bu bölüm diğer üniversitelerde de açıldıkça bizler de sizlere bu konu hakkında bilgi veriyor olacağız.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SELÇUK ÜNİVERSİTESİAktüerya(Fakülte)SAY0.0030Dolmadı

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!