Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Aktüerya Taban Puanları, Aktüerya Başarı Sıralamaları, Aktüerya Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aktüer Fransızca kökenli bir kelimedir. Anlamı ise; istatistiklere dayanarak sigorta primlerini, risklerini hesaplayan kimsedir. Pek çoğunuzun ilk defa duyduğu veya gördüğü bir bölüm olma olasılığı ise yüksek.

Aktüerya bilimi insanların; doğum, ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi yaşamını; yangın, kaza, deprem, sel, hırsızlık gibi mal varlığını etkileyen rastgeleliğe bağlı, öngörülemeyen olaylarla ve bu olayların finansal etkileriyle ilgilenir. Aktüerler, bu tür olayların oluşma riskini analiz etmek, olasılıklarını tahmin etmek ve bu olayların finansal etkilerini hafifletici güvenlik programlarını oluşturmak üzere eğitim alırlar.

Her insan ve kurum farklı riskler ile karşılaşabilir. Aktüerler, riski ölçümü ve risk yönetiminde uzman olduklarından, toplumun fiziksel ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesine önemli derecede katkı sağlarlar. Aktüerlerin geliştirdiği risk programları dikkate alınmadığında, ekonomik anlamda istenilmeyen sonuçlar ile karşılaşılması olasıdır.

Aktüerya bölümü ise şu an Marmara Üniversitesi ve Selçuk Üniversitelerinde bulunmakta. Bu bölüm diğer üniversitelerde de açıldıkça bizler de sizlere bu konu hakkında bilgi veriyor olacağız.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Aktüerya(Fakülte) SAY 0.00 30 Dolmadı

Aktüerya Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!