Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Aktüerya ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Aktüerya ve Risk Yönetimi Taban Puanları, Aktüerya ve Risk Yönetimi Başarı Sıralamaları, Aktüerya ve Risk Yönetimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Aktüerya ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Matematiği, özellikle de İstatistiği seviyorsan “uzun dönemde etkilerini ve risklerini göz önünde bulundurmadan karar almam” diyorsan Aktüerya Bilimlerini tercih listenin bir köşesine ekleyebilirsin. Kökeni Latince kayıt tutan anlamına gelen “Actuaris”tir. İngiltere’de hayat sigortasının ilk uygulandığı 1792’de ortaya çıkan Aktüerya, Türkiye’de oldukça yeni bir bölümdür. Amacı sigorta, uzun vadeli yatırım ve emeklilik gibi finansal belirsizlik taşıyan uzun dönemli yatırımların risk analizini yaparak fiyatlandıracak ve yönetecek uzmanlar yetiştirmektir.

Mezunlar Aktüerya Uzmanı olarak sigorta, brokerlik, eksperlik, finans, fon yönetimi, araştırma, danışmanlık şirketlerinde ve T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu, T.C. Hazine Müsteşarlığı vb. ilgili devlet kurumlarında çalışabilir. Aktüer unvanını alabilmek için T.C. Hazine Müsteşarlığı’nın 4 aşamalı sınavını geçmek gerekir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Aktüerya ve Risk Yönetimi EA 0.00 50 Dolmadı

Aktüerya ve Risk Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!