Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Recep ÖZDİREK, Yrd. Doç. Ahmet ÖZDEMİR, Yrd. Doç. Veysel AKKAYA, Yrd. Doç. Gülsüm PEHLİVAN AĞIRAKÇA tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Hanife KOYUTÜRK, Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı 

Hz. Peygamber (s.a.v), İslam’ı anlatmak için Taife gittiğinde şehrin ileri gelenleri ve halk, onun söylediklerine kulak vermemiş hatta onu çocuklara taşlattırmış- lardır. Allah Resulü (s.a.v) yaralanmış ve kanlar içinde kalmıştır. Bu olay üzerine Cebrail ve İsrafil adlı melekler Allah ‘ın (c.c) selamı ile gelmişler ve Resulullah’a (s.a.v) bir teklifte bulunmuşlardır: “Ey Peygamber, dilersen şu dağı Taif’in üzerine yıkalım.” Bu teklifi Peygamber Efendimiz (s.a.v) kabul etmiştir. Buhârî, Bed’ül-hakk, 7.

Hadiste verilmek istenen mesaj nedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Bu olay, Peygamber Efendimiz’in merhametine en güzel örneklerden bir tanesidir. Kendisine sayısız zulüm ve işkence yapılmasına rağmen O asla kin gütmemiş aksine hep affedici olmuştur. Bu olay bizim için çok önemli bir örnektir. Bu hadis başımıza gelen musibetlere karşı daima sabırlı olmamız konusunda bize mesaj vermektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir