Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 118 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Recep ÖZDİREK, Yrd. Doç. Ahmet ÖZDEMİR, Yrd. Doç. Veysel AKKAYA, Yrd. Doç. Gülsüm PEHLİVAN AĞIRAKÇA tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Hanife KOYUTÜRK, Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı 

“Mümin suizanna sebep olmamalıdır.’’
Mü’minlerin annesi Safiyye Binti Huyey (r.a.) şöyle rivayet etmektedir: “Resul-i Ekrem (s.a.v) itikâfa girmişti. Bir gece onu ziyarete gidip konuştum. Sonra eve dönmek üzere kalktığım zaman,
O da beni evime götürmek üzere kalktı. Bu sırada Ensar’dan iki kişi bizimle karşılaştı. Peygamber (s.a.v)’i görünce oradan çabucak uzaklaşmak istediler. Resul-i Ekrem (s.a.v): Biraz yavaş olun. Yanımdaki Safiyye Binti Huyey’dir” dedi. Onlar: Elçisinin uygunsuz bir davranışta bulunmasından Allah Teâlâyı tenzih ederiz, Yâ Resulal- lah! deyince de: “Şeytan insanın vücudunda kan gibi dolaşır, Onun sizin kalbinize bir kötülük (veya bir şüphe) atmasından korktum”, buyurdu.
Buhârî, İtikâf, 11, Ahkâm, 21; Müslim, Selam, 23-25.

Hadiste anlatılan olayda Peygamberimiz (s.a.v) neden açıklama yapma gereği duymuştur? Sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Çünkü insanın aklına her türlü düşünce gelebilir ve suizanda bulunabilir. Bu durum da hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayıdır ki Sevgili Peygamberimiz böyle bir durumda açıklama yapma gereği duymuştur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir