Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Yrd. Doç. Recep ÖZDİREK, Yrd. Doç. Ahmet ÖZDEMİR, Yrd. Doç. Veysel AKKAYA, Yrd. Doç. Gülsüm PEHLİVAN AĞIRAKÇA tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Hanife KOYUTÜRK, Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı 

Teyemmüm abdestinin meşrû olması, zorluk durumunda kolaylık hükümlerinin uygulanacağına bir örnektir. Diğer ibadetlerdeki kolaylıklar ile ilgili araştırma yapınız.

  • Cevap: Yolculuktayken oruç tutamayanların daha sonradan oruçlarını kaza edebilme imkanı, hasta ve yaşlı olanların daha sonra da oruçlarını kaza etmek imkanları yoksa fidye ödemek suretiyle oruçtan muaf tutulmaları gibi kolaylıklar vardır.

“…Şüphesiz namaz, hayâsızlık ve kötülükten meneder…“ Ankebut Suresi 45. Ayet)

Yukarıdaki ayeti namazın insanı kötülüklerden alıkoyması açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Günlük 5 vakit namazını Allah’ın rızasını gözeterek kılan bir kimse devamlı olarak Allah ile iletişimde olduğunu, onun huzurunda olduğu bilincinde olur. Allah’ın onu gördüğünü ve yaptığı her işi bildiğinin farkında olur. Böylelikle her hal ve hareketine dikkat eder. Kötülükten ve ahlaksızlıktan uzak durur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir