Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları, Arıcılık 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Arıcılık 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Arıcılık mesleği, zor kabul edilebilen belli başlı meslekler arasına girmektedir fakat öne çıkan kurallara uyulduğu takdirde, ilgisi olan öğrenciler için keyifli bir meslektir. Uyulması gereken bazı şartlar ise; çalışmak için özverili, sabırlı ve dışarı çalışma koşullarına ayak uydurabilmektir. Basit gibi görünen bu kurallar, arıcılık mesleğinin ve disiplinin temelini oluşturmaktadır. Bal ve diğer arı ürünlerinin üretilmesi, korunması ve pazarlaması gibi konularda alanında yetkin kişiler yetiştirilmesi amaçlanan Arıcılık bölümü kapsamında okutulan bazı dersler ise: Zirai botanik, analitik kimya, zooloji ve arının zoolojideki yeri, arı ekolojisi, balmumu, polen ve arısütü şeklinde temel derslerden oluşmaktadır.

Arıcılık bölümünü bitiren öğrenciler; şahsi olarak arıcılık yapabilecekleri gibi, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı Zirai Araştırma Enstitülerinde, arıcılık istasyonlarında, çiftçi eğitim şubelerinde ve özel işletmelerin ilgili birimlerinde çalışabilmektedir.

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Düzce Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Arıcılık TYT 191.00 20 1692289
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ Arıcılık TYT 0.00 15 Dolmadı
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Arıcılık TYT 0.00 20 Dolmadı

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!