Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları, Arıcılık 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Arıcılık 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Arıcılık mesleği, zor kabul edilebilen belli başlı meslekler arasına girmektedir fakat öne çıkan kurallara uyulduğu takdirde, ilgisi olan öğrenciler için keyifli bir meslektir. Uyulması gereken bazı şartlar ise; çalışmak için özverili, sabırlı ve dışarı çalışma koşullarına ayak uydurabilmektir. Basit gibi görünen bu kurallar, arıcılık mesleğinin ve disiplinin temelini oluşturmaktadır. Bal ve diğer arı ürünlerinin üretilmesi, korunması ve pazarlaması gibi konularda alanında yetkin kişiler yetiştirilmesi amaçlanan Arıcılık bölümü kapsamında okutulan bazı dersler ise: Zirai botanik, analitik kimya, zooloji ve arının zoolojideki yeri, arı ekolojisi, balmumu, polen ve arısütü şeklinde temel derslerden oluşmaktadır.

Arıcılık bölümünü bitiren öğrenciler; şahsi olarak arıcılık yapabilecekleri gibi, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı Zirai Araştırma Enstitülerinde, arıcılık istasyonlarında, çiftçi eğitim şubelerinde ve özel işletmelerin ilgili birimlerinde çalışabilmektedir.

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Düzce Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ ArıcılıkTYT191.00201692289
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ ArıcılıkTYT0.0015Dolmadı
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ArıcılıkTYT0.0020Dolmadı

Arıcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!