Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Astronomi ve Astrofizik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Astronomi ve Astrofizik Taban Puanları, Astronomi ve Astrofizik Başarı Sıralamaları, Astronomi ve Astrofizik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Astronomi ve Astrofizik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Astronomi ve Astrofizik bölümü galiba isim olarak havalı bölümlerden bir tanesi. Astronomi kelimesinin kökü Fransızcadır ve astronomie şeklinde yazılır. Anlamı ise “gök bilimi”dir. Astrofizik kelimesinin kökünü incelediğimizde ise yine Fransızca’dan geldiğini görüyoruz. Fransızca dilindeki yazılışı ise astrophysique. Tam olarak anlamı ise “yıldız fiziği”. Bu iki kavramın birleşmesi ile birlikte bizim Astronomi ve Astrofizik bölümümüz ortaya çıkıyor. Gök Bilimi ve Yıldız Fiziği sizin okumak istediğiniz bölümün tam açılımı. Eğer gök yüzüne, yıldızlara ilginiz varsa mutlaka okumanız gereken bir bölüm. Şu an 4 üniversitede olan bölümümüz ise taban puan olarak biraz düşük. İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi bu bölümü okuyabileceğiniz üniversitelerden. Bu bölüm için bir teleskop alırsanız iyi edersiniz :)

Astronomi ve Astrofizik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!