Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Ata Yayınları Astronomi ve Uzay Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Seda ALPEGEMEN tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Dünya’nın temel ısı ve ışık kaynağı olan doğuşu ve batışı ile şiirsel görüntüler yaratan Güneş’in Dünya’mızdan yaklaşık 149 600 000 km uzakta olduğunu biliyor muydunuz?

Dünya’nın en hızlı yolcu uçakları saatte ortalama 1000 km’lik bir hıza sahip. Dünya – Güneş arasındaki uzaklığın böyle bir uçakla ne kadar sürede katedilebileceğini hesaplamak ister misiniz?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir