Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Ata Yayınları Astronomi ve Uzay Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Seda ALPEGEMEN tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Sıcaklıkları 3000, 5800, 7500 ve 10000 Kolan kara cisimlerin ışıma şiddeti-dalga boyu grafiklerini çeşitli bilimsel kaynaklardan araştırma yaparak çiziniz. Bulduğunuz grafikten yararlanarak kara cisimler için sıcaklık-ışık şiddeti grafiği oluşturunuz. Oluşturduğunuz grafiği kullanarak sıcaklığı 3500, 6500 ve 9000 K olan cisimlerin ışıma şiddetini bulunuz.

Oluşturduğunuz grafiklerle hazırlayacağınız bir sunumu (poster, slayt vb.) sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir