Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Ata Yayınları Astronomi ve Uzay Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Seda ALPEGEMEN tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Ata Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

• Yukarıda 1. Durumdaki Kutup Yıldızı’na göre Koltuk Takım Yıldızı’nın konumu verilmiştir. 2. Durumdaki bu yıldızın 4 saat sonraki konumu işaretlenmiştir.

• 1 ve 2. Durumdaki konumlara göre bu yıldızın hangi yöne doğru kaç derecelik dönüş gerçekleştirdiğini ve kaç saat sonra aynı konuma geleceğini bulunuz.

• Bulduğunuz sonucu arkadaşlarınızın sonuçları ile karşılaştırıp yorumlayınız. 9

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir