Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

İstiklal Marşını Anlamak İle İlgili Kompozisyon

İstiklal Marşı Kompozisyon Örnekleri

Ana Sayfa / Kompoziyon / Atatürk ve İstiklal Marşı İle İlgili Kompozisyon

Atatürk ve İstiklal Marşı İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Atatürk ve İstiklal Marşı İle İlgili Kompozisyon

BİZİM MARŞIMIZDA İSTİKLAL MARŞIDIR

Her  milletin bir milli marşı vardır. Bu marş o milleti temsil eder o ülkenin kazandığı zaferler , kuruluşu millet olmak uğruna verilen bu emekler eserlerle anlatılır. Milli marşlarımız resmi törenler,ulusal toplanmalar farklı milletlerin içinde tek bir devleti temsil etme gibi amaçlarla çalınırlar ve o milletin duygularını dile getirirler.

Türk milletinin de milli marşı İstiklal Marşı’dır. İstiklal Marşı düzenlenen bir yarışmada Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak birincilik kazanmıştır. Bu marş Türk milletine ‘korkma’ diye seslenerek başlar ve Türk milletinin bağımsızlığının sonsuza dek süreceğini vurgular. İstiklal Marşı çalındığında hepimizin içi büyük bir gurur ve milli duygularla dolar. Geçmiş günleri ve atalarımızı , büyüklerimizi hatırlayarak onlara minnet duyguları ile yaşarız. Her Türk istiklal marşını duyduğunda bu tarihin nasıl yazıldığını hatırlamalı ve marşımızı gururlu ve yüksek sesle başı dik olarak okumalıdır. İstiklal Marşı bize armağan edilen bağımsızlığın marşıdır. Ulu önderimiz Atatürkümüz ve Atalarımızın yerinde rahat uyuması için vatanımıza ve milletimize sahip çıkmalı birlik olmalıyız.

Bayrağımızı sonsuza dek gökyüzünde dalgalandırmalı ve İstiklal marşımızı avazımız çıktığı kadar yüksek sesle okumaya devam edeceğiz ATAM!

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir