Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Üniversite Taban Puanları

Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları ve Azerbaycan Diller Üniversitesi Başarı Sıralamaları siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. Yayınımızı inceledikten sonra aklınıza gelen soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aynı zamanda Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

1973 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinden kurulan Azerbaycan Diller Üniversitesi, bir Devlet Üniversitesidir. Rektörü Prof. Dr. Kemal Abdullah ve 700 öğretim üyesiyle beraber, şu anda bulunan mevcut 4000 öğrencisine eğitim veren okul, aynı özveriyi gelecek öğrencileri için de sürdürmeyi planlamaktadır. SSCB’nin 50. Yol dönümünde (1973 yılında) Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin yabancıl dil kapsamındaki kadro ihtiyacını gidermek adına kurulan Azerbaycan Üniversitesi, bünyesinde; İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, Kore Dili ve Edebiyatı, Uluslararası İlişkiler ve Bölge Uzmanlığı fakültelerini barındırmaktadır. Kurulduğu yıllardan beri köklü bir geçmişe sahip olan üniversite, aday öğrencilerine vermiş olduğu kaliteli eğitimlerin yanı sıra, sosyal anlamda da desteklemektedir.

NOT: Tablo ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AZERBAYCAN DİLLER ÜNİVERSİTESİUluslararası İlişkiler(Ücretli)EA0.005Dolmadı
AZERBAYCAN DİLLER ÜNİVERSİTESİİngilizce Öğretmenliği(Ücretli)DİL0.005Dolmadı

Azerbaycan Diller Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!