Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Üniversite Taban Puanları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi Başarı Sıralamaları siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. Yayınımızı inceledikten sonra aklınıza gelen soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aynı zamanda Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

1930 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde kurulan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, bir Devlet Üniversitesidir. Rektörünün Prof. Dr. Geray Geraybeyli olan üniversite, istatistik olarak çoğunlukla Azeri öğrencileri kabul etse de, arka planda Türkiye, İran, Irak ve Avrupa ülkelerinden de gelen öğrencileri kabul etmektedir. Eski adı Nəriman Nərimanov adına Tibb Universiteti olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan’ın sağlık sektörlerine, sağlıkçı (doktor, eczacı ve diş hekimi gibi) yetiştirmektedir.   Şu anda aktif 8000 öğrencisi bulunan ve Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin üyesi olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi, kurulduğu yıldan beri, aday öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimlerin yanı sıra, evrensellik kapsamına önem veriyor ve öğrencilerini, sosyal etkinlikler anlamında da oldukça desteklemektedir.

NOT: Tablo ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİTıp(Ücretli)SAY449.004030556

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!