Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Bağcılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Bağcılık Taban Puanları, Bağcılık Başarı Sıralamaları, Bağcılık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bağcılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Bağcılık; bağ ve bahçe işlerini seven, bu alanda kendini yetiştirmek ve bağcılık üzerine tüm teknik bilgilere sahip olmak isteyen her aday öğrenci için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bölümler arasında yer almaktadır. Bu bölüm, üzüm ve bağ yetiştiriciliği alanında uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlar. Bu ders kapsamında okutulan bazı dersler: Ziraat bilgisi, bağ hastalıkları, asmanın tanımı, toprak bilgisi, şarap ve şıra teknolojisi gibi temel derslerden oluşmaktadır ve bunlara ek olarak, çoğunlukla uygulamalı dersler de verilmektedir.

Bağcılık bölümünü bitiren öğrenciler, bağlarda ve şaraphanelerde; tekniker, yönetici ve analiz sorumlusu olarak çalışabilmelerinin yanında, bu işi, tamamen hobi olarak da yapma fırsatına sahiptir.

Bağcılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Manisa Celâl Bayar Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Bağcılık TYT 0.00 25 Dolmadı

Bağcılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!