Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bahçe ve Tarla Bitkileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bahçe ve Tarla Bitkileri Taban Puanları, Bahçe ve Tarla Bitkileri Başarı Sıralamaları, Bahçe ve Tarla Bitkileri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bahçe ve Tarla Bitkileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeryüzündeki bitki çeşitliliği ve yaşam döngüsü merak konularından biri mi? Eğer bağ-bahçe işlerini seviyorsan, köy hayatını özlüyorsan, yeryüzündeki bitki çeşitliliği ilgini çekiyor ve bitkilerin hayatına derin bir dalış yapmak istiyorsan bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Bahçe ve Tarla Bitkileri bölümü bağ ve bahçelerde çeşitli sebze ve meyvelerin bilimsel yöntemlerle yetiştirilmesi, türlerinin geliştirilmesi, ürünlerin toplanması, korunması ve pazarlanması konularında uzman Ziraat Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince sebze ve süs bitkileri gibi bahçe bitkilerinin üretimini geliştirici denemeler yapabilir, tohum ıslah çalışmaları yapabilir, bahçe ürünlerinin toplanması, depolanması ve pazarlanmasıyla ilgili yöntemler geliştirebilirsin. Bu program kapsamında Matematik, Fizik, Kimya, Jeoloji ve Ekonomi gibi temel derslerin yanı sıra Tarım Ekonomisi, Genel Bağcılık, Meyve Yetiştirme İlkeleri, Bahçe Bitkileri Fizyolojisi ve Bahçe Bitkilerinin Islahı gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları Gıda Tarım ve Hayvancılık, Çevre ve Şehircilik, Çevre ve Orman bakanlıklarına bağlı kamu kurumlarında ve özel sektöre ait tarımsal işletmelerde çalışabilirler, kendi bahçe ve sera işletmelerini kurabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİBahçe ve Tarla BitkileriSAY0.003Dolmadı

Bahçe ve Tarla Bitkileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!