Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bankacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bankacılık (Yüksekokul) Taban Puanları, Bankacılık (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Bankacılık (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bankacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

“Sayılarla aram iyi, Finansı ve ekonomiyi seviyorum, Para yönetimi benim işim” diyorsan Bankacılık bölümünü tercih listesinin bir köşesine ekleyebilirsin. Bölüm, başta bankaların olmak üzere firmaların para kaynaklarını en etkili şekilde yönlendirecek ve hesap kontrolü yapacak uzmanlar yetiştirmeyi amaçlar. Matematik, Hukuk, İktisat, İstatistik, Muhasebe, Yatırım Bankacılığı, Finans Yönetimi, Banka Muhasebesi ve Vergi Politikası bölümün temel derslerini oluşturur.

Mezunlar bankalarda Banka Müfettişi, Müşteri Temsilcisi, Gişe Çalışanı,Uzman ve Uzman Yardımcısı ve Satış Danışmanı pozisyonlarında iş imkanı bulabileceği gibi özel firmaların Muhasebe vb. departmanlarında çalışabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİBankacılık(Yüksekokul)EA289.0060280877
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİBankacılık(Yüksekokul)EA265.0070410146
TRAKYA ÜNİVERSİTESİBankacılık(Yüksekokul)EA235.0070666130

Bankacılık (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!