Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Bayrak Sevgisi ile İlgili Olay Yazısı

Bayrak Sevgisi ile İlgili Olay Yazısı

Sponsorlu Bağlantılar


Bayrak Sevgisi ile İlgili Olay Yazısı

Korkma dalgalan der Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı şiirinde bayrağa seslenerek. Korkma çünkü bu millet var oldukça seni oradan indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek der. Hatta sıkıysa gelsinler bakalım, karşılarında bayrakları dalgalansın diye ölecek binlerce insanı, bütün bir ülkeyi gördüklerinde anlayacaklardır başlarına neler geleceğini. Bunu daha önce bu millet Çanakkale’de, Afyon’da, İzmir’de defalarca gösterdi düşmana. Ama düşman sersem, düşman kibirli, düşman dostluktan uzak. Bizim dünyada barış istediğimizi, tek isteğimizin bayrağımızın göklerde özgürce dalgalanması olduğunu anlayamıyor.

Bir milleti millet yapan ona ait değerleridir. Eğer bu değerleri olmazsa bu millet yok olur gider. Bunun için en başta bayrağımıza, bağımsızlığımıza, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının aziz hatıralarına sahip çıkmalıyız. Kim ki bu değerlerimize göz koymak isterse önünde bir duvar gibi durmalıyız.

Son olarak şunu belirtelim ki bayrak demek millet, bayrak demek vatan, bayrak demek özgürlük demektir. Bayrağını seven herkes aynı zamanda milletini de vatanını da seviyor demektir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Güzel bir site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir