Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları, Bilgisayar Bilimleri Başarı Sıralamaları, Bilgisayar Bilimleri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Matematiğin köklerine inmek ister misin? Eğer sayı ve sembollerle düşünebiliyorsan, yüksek hayal gücün varsa, mantık yürütebiliyorsan, algoritmalar ilgi alanınsa Bilgisayar Bilimleri bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bu bölüm kapsamında bilgisayar bilimleri için gerekli olan matematik temeli oluşturmak için Ayrık Matematik ve Mantık, İstatistik ve Olasılık gibi derslerin yanı sıra bilgisayar kullanımı ve programlama becerileri edinebileceğin Bilgisayar Mimarisi, Algoritmalar ve Veri Yapıları, Matematiksel Programlama gibi dersler alabilirsin. Yapay Zekâ, Dağıtık Algoritmalar, Yazılım Tasarımı, Bilgisayar Ağları, Bilgisayar Oyunları gibi dersler bilgisayar kullanımını geliştirebileceğin uygulama alanlarını oluşturabilir. Eğitimin süresince bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini öğrenebilir, edindiğin programlama becerisiyle bunları bilgisayar sistemlerine uygulayabilirsin.

Bölüm mezunlarının eğitimleri süresince edindikleri bilgi, beceri ve deneyimlerle, çeşitli sektörlerdeki kuruluşların bilgi teknolojileri, yazılım geliştirme, araştırma-geliştirme, mühendislik, sistem ve süreç analizi alanlarında başarıyla çalışabilmelerinin yanı sıra; çeşitli akademik kurumlarda bilimsel araştırmalar yapabilecek ve mesleki gelişimlerine bağımsız çalışmalarla devam edebilecek akademisyenlik donanımına; değişen toplum ihtiyaçlarına cevap veren öncü ve yenilikçi şirketleri kurabilecek altyapıya sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİBilgisayar BilimleriSAY306.0060176792

Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!