Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Teknoloji yaşam kaynağın, bilgisayar masan tapınağın mı? Olasılık hesaplamalarıyla da aran iyiyse tercih yaparken bu bölümü düşünmeden geçme. Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım ve Donanım olmak üzere iki dala ayrılır. Yazılım kısmında; web sitesi, telefon aplikasyonları ve program hazırlamada kullanılan kod yazma tekniklerini öğrenirsin. Donanım kısmındaysa bilgisayar agˆlarının planlanmasını, mobil uygulamaları ve bulut bilişim konularını öğrenirsin. Bölümün başlıca dersleri Bilgisayar Programlama, Ayrık Hesaplama Yapıları, Bilgisayar Organizasyonu ve Mimarisi, Elektrik ve Mantık Devreleri Laboratuvarı’dır. Özellikle kod yazmada kullanılan Olasılık ve İstatistik konularının ağırlıkta olduğu matematik, Bilgisayar Mühendisliği’nin temelini oluşturur. Fen ve Matematik derslerini seviyorsan, bilgisayarla uğraşmak en büyük hobinse Bilgisayar Mühendisliği senin için doğru bir tercih olabilir. Mezun olduğunda Bilgisayar Mühendisi unvanı alırsın.

Bilgisayar Mühendisleri bilgisayar kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüzde geniş çalışma alanlarına sahiptirler. Veri Tabanı Yöneticisi, Veri İletis¸im Uzmanı, Sistem Programcısı, Uygulama Programcısı ve Sistem Çözümleyicisi olarak çalışabilirler. Bölüm mezunları eğitim, endüstri, ticaret, hizmet alanlarında faaliyet gösteren çeşitli kamu kuruluşlarında, özel kuruluşlarda, bankalarda, üniversitelerde, bilgisayar donanım ve yazılımı üreten, pazarlayan firmalarda iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY332.0012133884
GAZİ ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY326.0014142383
SELÇUK ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY282.0014229747
DÜZCE ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY265.0016283686
SELÇUK ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ)SAY261.0014297227
DÜZCE ÜNİVERSİTESİBilgisayar Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ)SAY0.0014Dolmadı

Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
3
happy
2
angry
1
unlike
0
clap
0
love
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!