Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar uzun yıllardan beri hayatımızda. Gelişen teknolojiyle birlikte çok üst düzey bilgisayarlarda hayatımıza girmiş durumda. Oyun canavarı olan bilgisayarların performansları muazzam. Tabi ki bu bilgisayarların haliyle de fiyatları dolar kurundan dolayı pahalı. Fakat öyle ya da böyle bilgisayar hemen her evde var. Akıllı telefonların bilgisayarların kullanımını azaltacağı düşünülüyordu. Fakat bilgisayarın yeri her zaman ayrı ve bir başka oldu. Bilgisayarlar sadece evlerimizde değil iş yerlerimizde de var. İş yerlerindeki bilgisayarlarda iş ile ilgili kullanılıyor. Bu arada internet cafelerde de bilgisayar kullanımı yoğun durumda.

Bilgisayarın bu kadar önemli olduğu bir dönemde ise “Bilgisayar Mühendisliği” ayrı bir önem sahip oluyor. Türkiye’de mühendislikler her zaman popüler olmuştur. Fakat Bilgisayar Mühendisliğinin yeri ise her zaman başkadır Bir dönem bu bölümü bitirip formasyon alan öğrenciler aynı zamanda bilgisayara öğretmenliği de yaptılar. Fakat son dönemde bilgisayar öğretmenliğini bitiren öğrenci sayısı çok olduğu için artık bilgisayar mühendisleri öğretmen olamıyor.

Türkiye’de Bilgisayar Mühendisliği için en yüksek puanlı üniversiteler ise kısaca şöyle sıralanabilir: Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi. Bilgisayar Mühendisliği için sayısal derslerden başarılı olmanız gerektiğini unutmayınız. Sayısal alan derslerinden iyi olan öğrenciler bu bölüme girebilir ve bu bölümde okuyabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
TOROS ÜNİVERSİTESİBilgisayar ve Yazılım Mühendisliği(İngilizce)(Burslu)SAY359.0012101087
TOROS ÜNİVERSİTESİBilgisayar ve Yazılım Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli)SAY0.0028Dolmadı

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!