Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Başarı Sıralamaları, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bitkilerle uğraşmaktan keyif alıyorsan, bitkisel üretim konusunda araştırmacı olmaya hevesliysen, biyoloji ve kimya konularına ilgiliysen Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü tarla ve bahçe bitkilerinin üretimi, verimlerinin artırılması ve ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda çalışacak tarım uzmanları yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölüm kapsamında Matematik, Biyoloji, Kimya, Tarımsal Ekoloji, Meteoroloji, Toprak Bilgisi, Bitki Besleme ve Toprak Verimliliği, Meyve Yetiştirme İlkeleri, Bahçe Bitkileri Islahı, Serin İklim Tahılları gibi dersler alabilirsin. Eğitimin süresince elde ettiğin tarımsal bilgiyi uygulayarak kullanabilme yeteneği kazanabilirsin.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü mezunları başta Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarım Kooperatifleri, Ziraat Bankası, Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, Çay- Kur, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tarımsal İlaç Şirketleri, Toprak Mahsulleri Ofisi gibi kamu kuruluşlarında, özel ve devlet çiftliklerinde çalışabilirler, uluslararası kuruluşlarda ve çok uluslu şirketlerde iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİBitkisel Üretim ve Teknolojileri(İngilizce)SAY239.0030393999
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİBitkisel Üretim ve Teknolojileri(İngilizce)(Burslu)SAY0.003Dolmadı
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİBitkisel Üretim ve TeknolojileriSAY0.0020Dolmadı

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!