Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Biyoenformatik ve Genetik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyoenformatik ve Genetik Taban Puanları, Biyoenformatik ve Genetik Başarı Sıralamaları, Biyoenformatik ve Genetik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Biyoenformatik ve Genetik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsan genetiğinin mucizelerine erişmek, şifrelerini çözmek, DNA diziliminin sebep olduğu hastalıkları teşhis ve tedavi etmek ayrıcalığına sahip bir bilim insanı olmak istemez misin? Biyoenformatik ve Genetik bölümü multidisipliner yapısıyla biyolojinin yanı sıra istatistik, matematik, fizik, kimya ve biyokimya gibi çok farklı bilim dallarından faydalanan, bilgisayar ortamında gerçekleşen, teknolojiyle iç içe bir bilim dalıdır. Biyoenformatik ve Genetik bölümü genetik alanında ortaya çıkan devasa büyüklükteki biyolojik veri birikiminin anlamlandırılması, saklanması, görsellenmesi için ileri düzeyde istatistiksel yöntemler geliştirmeyi amaçlar. Eğer fen bilimlerinde başarılıysanız, çevrenize bir bilim insanı merakı içinde gözlemci ve araştırmacı gözlerle bakıyorsanız dahası bilime katkınız olsun istiyorsanız Biyoenformatik ve Genetik bölümü sizin için doğru bir seçim olabilir. Bu program kapsamında Fizik, Genel Kimya, Biyolojiye Giriş, Ayrık Matematik, Diferansiyel Denklemler, Olasılık ve İstatistik, Biyokimya, Biyoinformatik, Moleküler Biyoloji, Biyoteknoloji gibi dersleri alabilirsin.

Biyoenformatik ve Genetik bölümü mezunları akademik alanda çalışmayı tercih edebilecekleri gibi kamu ve özel sektörde çalışabilir, ilaç, biyoteknoloji, biyomedikal firmalarında, hastanelerde, araştırma enstitülerinde, tarım ve gıda sektöründe iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİBiyoenformatik ve Genetik(İngilizce)(Burslu)SAY391.00671252
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİBiyoenformatik ve Genetik(İngilizce)(%75 İndirimli)SAY259.0024305244

Biyoenformatik ve Genetik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!