Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Biyokimya 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyokimya 2 Yıllık Taban Puanları, Biyokimya 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Biyokimya 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Biyokimya 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Beslenme ve çevre ile ilgili konularda bilimsel araştırma ve katkı yapacak uzmanlar yetiştirmeyi amaçlayan Biyokimya bölümü; anatomi, fizyoloji, mikrobiyoloji, meslek etiği, davranış bilimleri, farmakoloji, temel biyokimya, hastalıklar bilgisi, klinik biyokimya ve ilk yardım gibi dersler içererek, aday öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu programdan mezun olan öğrenciler biyokimya teknikeri unvanını alarak, meslek hayatına atılmaktadır.

Biyokimya bölümünü bitiren öğrenciler; kamu ve özel sektöre bağlı sağlık kurumlarında, ilaç endüstrisinin üretim ya da kalite kontrol birimlerinde, hastanelerin biyokimya, mikrobiyoloji, tıbbi biyoloji, genetik patoloji, adli tıp laboratuvarlarında, üniversite ya da enstitülerin araştırma laboratuvarlarında ve tıbbi laboratuvar malzemesi üreten ya da pazarlayan şirketlerde ilgili departmanlarda çalışabilme fırsatına sahiptir.

Biyokimya 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Kafkas Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BiyokimyaTYT249.0060915244
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ BiyokimyaTYT222.00401254468

Biyokimya 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!