Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tıp bilimlerinde kullanılan teknolojiyi üretmek istemez misin? Biyomedikal Mühendisleri tıbbi cihazların tasarımı ve üretilmesi, ameliyat ve yoğun bakım ünitelerinde hasta takibinde kullanılan elektronik ve bilgisayar sistemlerinin, tıbbi görüntü sistemlerinin, çeşitli tedavilerde kullanılabilecek yeni biyo-malzemelerin tasarlanması, yapılması ve geliştirilmesi konularında çalışırlar. Biyomedikal Mühendisliği temel mühendislik metotlarını kullanarak biyomedikal mühendisliğin problemlerini çözebilen, matematik, fen, tıp, elektronik gibi ortak araştırma alanlarında çalışma yapabilecek donanıma sahip mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölüm kapsamında Analog, Dijital, Makro İşlem, Bilgisayar Yazılımı, Programlama, Data Analiz, Biyoloji, Fizyoloji, Psikoloji, İnsan Anatomisi, Biyokimya gibi dersler alabilirsin. Eğer alet ve makinelerle sürekli iletişim halindeysen, “elektronik sistemler benim işim, sistemleri tasarlar, bağlantılarını yapar, çalıştırırım” diyorsan Biyomedikal Mühendisliği senin için doğru bir seçim olabilir.

Biyomedikal Mühendisleri medikal alet ve cihazlarının üretiminin yapıldığı işletmelerde, resmi ve özel sağlık kuruluşlarında, dispanserlerde ve laboratuvarlarda, ilaç firmalarında, araştırma merkezlerinde çalışabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİBiyomedikal Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY261.0011297207
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİBiyomedikal Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY0.0014Dolmadı

Biyomedikal Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!