Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyoteknoloji Taban Puanları, Biyoteknoloji Başarı Sıralamaları, Biyoteknoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Belki de bu bölümü araştırıyor veya ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Bölüm ile ilgili sizlere kısa bir tanıtım yazısı hazırlamak istedik. Öğrencilerimiz bölümlerin sadece taban puanları ve başarı sıralamalarını değil aynı zamanda o bölümle ilgili araştırmalarda yapıyor. Biyoteknoloji; hücre ve doku biyolojisi kültürü, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, genetik, fizyoloji ve biyokimya gibi doğa bilimlerinin yanı sıra makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği gibi mühendislik dallarından yararlanarak, DNA teknolojisiyle bitki, hayvan ve mikroorganizmaları geliştirmek, doğal olarak var olmayan veya ihtiyacımız kadar üretilemeyen yeni ve az bulunan maddeleri (ürünleri) elde etmek için kullanılan teknolojilerin tümüdür. “Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından okulları incelediğimizde ise Türk-Alman Üniversitesi,https://www.evvelcevap.com/4-yillik-bolumlerin-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/ Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 10 üniversite olan bölümün öğrenim süresi 4 yıllık.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SELÇUK ÜNİVERSİTESİBiyoteknolojiSAY236.0040410160
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİBiyoteknolojiSAY229.0040447843
MERSİN ÜNİVERSİTESİBiyoteknolojiSAY227.0030455836
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİBiyoteknoloji(KKTC Uyruklu)SAY0.001Dolmadı
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİBiyoteknolojiSAY0.0030Dolmadı

Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!