Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Taban Puanları, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Başarı Sıralamaları, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İleride belki de en önemli mesleklerden birisi olacak “Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji” hakkında kısa bir tanıtım yazısı hazırlamayı uygun gördük. Bu bölümle ilgili aklınıza takılan soruları ise yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsiniz. Moleküler Biyoloji biyolojik bilimlerin moleküler düzeydeki uygulamalarının endüstri ortamına transferinin gerçekleştiği bir alandır. Moleküler Biyoloji alanında uzmanlaşarak çevresel ve endüstriyel problemlerin çözümüne katkı sunabileceğin gibi çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisinde etkin olabilirsin. Eğer tükenmekte olan ve doğal yollarla elde edilemeyen ürünlerin yaratıcısı olma heyecanını yaşamak istiyorsan ya da hastalıklara derman olmak istiyorsan bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Bu program kapsamında Genetik, Biyomalzeme, Mikrobiyoloji, Hücre Biyolojisi, Biyokimya, Biyoteknoloji Uygulamaları, Enzimoloji, Bitki Doku Kültürü, Aquakültür gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları özel sektör ve kamu hastanelerinde, hastanelerin araştırma laboratuvarlarında, ziraat veterinerlik alanlarında, gıda ve ilaç sektöründe, GDO tanı laboratuvarlarında biyomedikal şirketler ve biyoteknoloji şirketlerinde çalışabilirler. Yaklaşık 10 üniversitede bu bölümün olduğunu ve Türk-Alman Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesilerinin en yüksek puanlı üniversiteler olduğunu hatırlatmak isteriz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AKSARAY ÜNİVERSİTESİBiyoteknoloji ve Moleküler BiyolojiSAY220.0040472583

Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!