Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Bulgar Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Bulgar Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bulgar Dili ve Edebiyatını daha yakından tanımaya ne dersiniz. Yazıya dökülen ilk Slavik dil olma özelliği taşıyan Bulgarca, Yunan alfabesinin de izlerini taşıyan Kiril Alfabesini kullanır. Eğer Bulgar diline, edebiyatına ve kültürüne meraklıysan bu bölüm senin için doğru bir tercih olabilir. Öncelikle Bulgar dilinin yapısını, kültürünü ve edebiyatını öğreneceğin bu bölümde diğer dillerle ortak bilimsel çalışmalar yapabilirsin. Bulgar Edebiyat Tarihi, Bulgar Yazı Dili ve Fonetiği, Bulgarca-Türkçe/Türkçe-Bulgarca çeviri gibi temel derslerle hem farklı kültürleri karşılaştırma hem de Bulgarca edebi eserleri orijinal dilinde inceleme imkanı bulursun. Bu bölümden mezun olduktan sonra elçilikler, resmi kurumlar, kütüphane ve arşivlerde iş imkanı bulacağın gibi tercüme ve turizm firmalarında çalışabilirsin. Bu bölümün sadece Trakya Üniversitesi’nde olduğunu ve kontenjanın ise dolmadığını hatırlatmak isteriz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİBulgar Dili ve Edebiyatı(Bulgarca)DİL237.002068458

Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!