Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

12 Mart 2017 Dolunay boğa burcu

Koç Burcu Ocak 2018 Neler Yaşayacak

Ana Sayfa / Burçlar / Burçlar ve yalan

burclar-ve-soyledikleri-yalanlar

Burçlar ve yalanBurçlar ve yalan

Sevgili okurlarımız, yalan o kadar eski bir gelenek ki belki de geçmişten bugüne kadar gelen daha eski bir miras yoktur. Nesilden nesle toplumdan topluma dilden dile söylenir durur. Yalan konusunda kimileri yeteneklidir kimileri ise oldukça acemidir. Bugün sizler için yalan konusunu burçlar üzerinden ele almaya sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Yalan neden söylenir, yalanın burçlarla bağlantısı nedir gibi soruların yanında hangi burç yalana daha yatkındır, bazı burçlar neden yalana sığınır gibi sorulara da cevap bulmaya çalışacağız. Hadi itiraf edelim ki bizler de günlük hayatımızda bazen pembe bazen de küçük yalanlar söyleyebiliyoruz. Acaba bu yalan söyleme tavrında burcumuzun bizi yönlendirmesi sandığımızdan daha fazla mı rol oynuyor hep beraber bakalım.

Biliyorsunuz ki burçlar, yeme-içme kültürümüzden tutun da günlük hayatımızdaki duygu dalgalanımlarına yaptığımız seçimlere ve hatta aşk hayatımıza bile direk etki edebilir. Peki hangi burcun yalanla olan ilişkisi nasıldır, hadi sözü uzatmadan başlayalım yazmaya.

En çok yalan söyleyen burçlar hangileridir?

Yapılan araştırmalar, genellemeler en gamsız en vurdumduymaz gibi görünmeye çalışan ama aslında içten içe kıskançlıktan çıldıran bazı burçların üyelerinin yalana daha sık başvurduğunu göstermektedir.

Burçlar ve yalan konusunu incelediğimizde İkizler, Terazi, Kova burcu olan kişilerde şunu kabul edelim ki diğer burçlara göre daha fazla yalan söyleme kabiliyeti vardır. Güneş ve ayın hareketlerinin ve de mevsim dönümlerinin bu burçları biraz daha fazla yalana yatkın hale getirdiğini söyleyebiliriz. Çünkü zeki olan bu burç insanları biraz da üstün olma her ortamda öne çıkma duygularının da etkisiyle ustalıkla yalan söyleyebilmektedirler.

En az yalan söyleyen burçlar hangileridir?

Bazı insanlar vardır. İsteseler de yalan söyleyemezler. Çünkü onların doğasında böyle bir yetenek mi ya da yapısal özellik mi diyelim pek görülmez. Çünkü onlar karşıdakini düşünmekten kendi lehlerine olabilecek yalanlara başvuramazlar. Yalan söylemeye kalksalar da yüzlerine gözlerine bulaştırırlar. Misal balık burcu. Ne yapsa da ne etse de bahar dönümlerinde doğduklarından duygulanımları hızlı olacağından karşıdakini incitmemeye çalışırlar. Mümkünse gerçeği sonuna kadar söyleme taraftarlarıdır. Yine Yay, Akrep ve özellikle Başak Burcuna sahip kişiler yalandan uzak durmaktadırlar. Çünkü onların yalanla pek işi olmaz. Zaten yalana başvurmadan da kendi işlerini halledebilme yeteneğine sahiptirler.

Hangi burç hangi zamanlarda daha çok yalan söylüyor?

Burçlar ve yalan” konusunu derinlemesine analiz ettiğimiz de ise burçlar Girit Paradoksu dediğimiz bir çizelgeyi takip ederler. Bu çizelgeye göre kış aylarında doğanlar yaz aylarında yaz aylarında doğanlar kış aylarında bahar aylarında doğanlar da diğer bahar aylarında daha çok yalan söyleme eğiliminde olurlar. Çünkü vücut dengesi yıldız ve burç çizelgesi doğrultusunda tam bir uyum içinde olmak zorundadır.

En çok hangi burçtan olanlar yalana kolay inanırlar?

Özellikle balık burcundan olanlar duygusal açıdan yoğun bir kimyaya sahip olduklarından yalana daha kolay inanma durumundadırlar. Çünkü onlar, yalan söylemenin insan arasında açacağı yaraların onanmayacağını düşünürler. 

Burçların yalan ile ilişkileri

Yazımızın bu bölümünde burçlar ve yalan ilişkisini, burçlar ve yalan arasındaki ilişki ağını inceleyeceğiz. Tek tek şu şekilde burçlar ve yalan ilişkisini sıralayabiliriz:

HATIRLATMA

Burçlar ve yalan konusu hiç bu kadar ayrıntılı bir şekilde incelenmedi. Umarım beğenirsiniz…

Burçlar ve Söyledikleri Yalanlar

Koç Burcu ve Yalan

Koç burcu diğer burçlara göre daha ciddi ve soğukkanlı bir burçtur. Bu burca sahip olanların yalanla pek işi olmaz. Eğer yalan söyleyeceklerse de tabiri caizse minareyi çalar kılıfını da uydururlar. Onların yalan ile ilişkisi ancak zorunluluktan doğmaktadır.

Boğa Burcu ve Yalan

Burçlar içinde en sorumluluk sahibi ve ağırbaşlı burç olan boğa burcu koç burcu gibi yalan söylemekte ustadır. Çünkü boğa burcunun hem erkeği hem de kadını ciddi şekilde planlı programlı yaşamayı sevdiğinden yalanı da iyi kurgularlar.

İkizler Burcu ve Yalan

İkizler yalan söylemenin piri ordinaryüs profesörüdür. Onlar bir cambaz gibi ipte yürür, tıpkı bir balerin gibi parmaklarının üzerinde naifçe dans eder gibi yalan söylemeyi becerebilirler. İkizler burcundan tanıdığınız erkek veya kadın varsa hemen yalan söyleme üzerine derslerine başlayabilirsiniz.

Yengeç Burcu ve Yalan

Yengeç burcu mensupları çabuk sinirlenen ve ani çıkışlar yapan bir burç olduğu için yalan söylemek istese de eline yüzüne bulaştırabilir. Çünkü tepkileri yüzünden hemencecik okunabilir. Bu da karşısındakinin yani yengeç burcunun yalan söylemedeki yeteneksizliğini hemen açığa çıkarır.

Aslan Burcu ve Yalan

Aslan burcu erkeğinin kadınından daha farklı bir özelliği vardır. Çünkü aslan burcu erkeği Güneşin etkisi altında güneşin enerjisine sahiptir. Bu onu daima güçlü daima hemen her konunun üstesinden gelebilecek biri yapar. Yalana gelince çok fazla işi olmasa da aslan burcu, küçük ve masum yalanlar da söyleyebilmektedir. Onun derdi yalan değil yalan sonucu ortaya çıkacak tiyatroyu izlemek isteğidir.

Başak Burcu ve Yalan

Başak burcu insanı modayı takip eden imajına giyim kuşamına yediğine içtiğine dikkat eden bir burçtur. Başak burcu insanı iş hayatında riskler almaktan kaçınmaz. Hatta başarılı olmak ya da iş hayatında yükselmek için bazen yalan bile söylerler. Başak burcu yalanı az söyler ama söyledi mi de en etkili şekilde söyler.

Terazi Burcu ve Yalan

Alın siz bir usta daha. Yalan söylemede en iyi birkaç burçtan biri de terazidir. Çünkü terazi burcu bazen hırslarına yenik düşebilir. Ona veya çevresine zarar vermeyecekse kendi çıkarı içn masum yalanlara başvurmak onun için önemsiz bir ayrıntıdır. Yeter ki onun aklına yalan söyleme fikri düşmeyegörsün.

Akrep Burcu ve Yalan

Akrep ihtirasın, tutkunun, direncin sembolüdür. Akrep aşk için olan durumlar hariç yalana pek başvurma ihtiyacı hissetmez. O genelde yalanı duymaya alışıktır. O hayata tutunmayı hayatın gerçeklerini kabullenerek gerçekleştirir. Ona yalan söylemeyin çünkü o da size yalan söylemiyordur bundan emin olabilirsiniz.

Yay Burcu ve Yalan

Hayallerinin peşinde koşan ideallerine bağlı bir burçtur yay. Yay insanı savaşı sevmez ama ruhu savaşçıdır. Savaşta ise yalana yer yoktur. Hemen cezalandırılmalıdır diye yalancıyı düşünür yay insanı. Onun yalanla ilişkisi neredeyse en az görülen burçlardan olması ile de bilinmektedir.

Oğlak Burcu ve Yalan

İş hayatında başarıdan başarıya koşan oğlak burcu insanı iş aşka geldiğindeyse ne yazık ki aynı başarıyı sağlayamıyor. Çünkü çoğu yalan söylenilen taraf genelde oğlak burcu insanı olmaktadır. Bu da ne yazık ki oğlak burcu insanının ilgiye aşka sevgiye aç bir insan olmasına neden olmaktadır.

Kova Burcu ve Yalan

Kova burcu yalan söyleme hüneri bakımından ilk üçtedir. Suyun etkisi altındadırlar. Su onları bazen en dibe vurdurur bazen de gökyüzüne bile fırlatabilir. Ancak bütün bunlar bile kova burcu insanının çoğu zaman yalana başvurmasına bir engel teşkil etmez. Kova insanı yalan söyler ama kendisine yalan söylenmesinden nefret eder.

Balık Burcu ve Yalan

Geldik burç ve yalan başlığımızın en duygusal kısmına. Balıklar çabuk inana, çabuk affeden biridir. Bu da onların yalana daha kolay kanmasının yolunu açmaktadır. Balık burcu insanıysanız biraz gözünüzü açmanız gerekmektedir. Bu da çoğu zaman kendisine yalan söylenilmesine neden olmaktadır.

Umarız ki “burçlar ve yalan” konusuyla ilgili aydınlatıcı bilgi verebilmişizdir. Siz de yorum yazarak bu yazıyı zenginleştirebilirsiniz. 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!