Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık

Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 49, 50, 51, 52 Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Etkinlik Soruları ve Cevapları

Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 49 Cevabı 

Bir yaşınızda ve son bir yıl içinde çekilmiş fotoğraflarınızı inceleyiniz, Her iki fotoğrafı karşılaştırarak fotoğraflarda gördüğünüz farklılıkları söyleyiniz.

  • Cevap: Bir yaşında çekildiğim fotoğraf ile şu anki fotoğrafımı karşılaştırdığım zaman fiziksel olarak pek çok farklılığın olduğunu görüyorum. Boyumun uzadığını, kilomun arttığını, büyümüş olduğumu fark ettim.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı 

Sizin çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemi arasında en önemli farklılık sizce hangisidir? Neden?

  • Cevap: En önemli fark teknolojik gelişmeler. Büyüklerimin çocukluğu zamanında teknolojik gelişmelerin bu kadar yaygınlaşmamış olduğunu fark ettim.

Konuyu Pekiştirelim

Aile büyüklerinizden birisiyle (büyükanne, büyükbaba), onun çocukluğu hakkında bir röportaj yapınız. Röportajda elde ettiğiniz bilgileri kullanarak aşağıdaki çalışmayı yapınız. Kendi çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemleri arasındaki farklılıkları yazınız.

Ben büyükbabamla röportaj yaptım. Bu röportaj sonucu elde ettiğim bilgileri aşağıya yazdım.

  • Cevap

Aile büyüğümün çocukluk döneminin özellikleri: Büyükbabamın evlerinde elektrik yokmuş ve gaz lambası ile aydınlanıyormuş. Cep telefonu yerine ankesörlü telefonları kullanıyor ve uzaktaki sevdiklerine mektup yazıyorlarmış. Kirlenen elbiseler elde yıkanıyormuş. Tarlalar ise öküzler yardımıyla sürülüyormuş.

Benim çocukluk dönemimin özellikleri: Benim zamanımda ise evimizde elektrik var ampulle aydınlanıyoruz. Ankesörlü telefon yerine cep telefonlarını kullanıyoruz. Sevdiklerimize mektup yerine mail atıyor veya arıyoruz. Elbiselerimiz ise elde değil çamaşır makinesinde yıkanıyor. Tarlalar ise traktör yardımıyla sürülüyor.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 49, 50, 51, 52 Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!