Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tanrıları, tanrıçaları, hikâyeleri ve kahramanlarıyla Yunan Mitolojisi içine işlemiş bir sevgiyse; Yunan dili, edebiyatı, mitolojisi, kültürü hakkında daha çok şey bilmek istiyorsan Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü senin için doğru bir tercih olabilir. Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde Yunan dili ve edebiyatı incelenir, Yunan dilinin diğer dillerle olan ortak yönleri araştırılır. Bu program kapsamında Çağdaş Yunan Dili Grameri, Dinleme ve Konuşma Becerileri, Balkan Tarihi gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda filolog (dilbilimci) unvanı alırsın.

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümü mezunları Dışişleri Bakanlığı’nda üniversitelerde, araştırma kuruluşları ve müzelerde çalışabilir; turizm sektöründe, tercüme bürolarında, elçilik gibi uluslararası kuruluşlarda iş bulabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİÇağdaş Yunan Dili ve EdebiyatıDİL353.004027613
ANKARA ÜNİVERSİTESİÇağdaş Yunan Dili ve EdebiyatıDİL296.003546223
ANKARA ÜNİVERSİTESİÇağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı(KKTC Uyruklu)DİL260.00159127
TRAKYA ÜNİVERSİTESİÇağdaş Yunan Dili ve EdebiyatıDİL235.003069573

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!