Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Taban Puanları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

“İnsan ilişkileri benim uzmanlığım” diyorsan, sorun çözme yeteneğin varsa, ikna kabiliyetin yüksekse ve bu yeteneğini çalışma hayatına taşımak istersen bu bölüm senin için doğru bir tercih olabilir. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü işçi-işveren ilişkileri, iş hukuku, sosyal güvenlik, servet ve gelir politikaları ve sosyal politika konularında uzman yetiştirmeyi amaçlar. Özellikle sosyal güvenlik, endüstriyel demokrasi, sosyal politika gibi konulara yoğunlaşan bu program kapsamında Mikro/Makro İktisat, Ticaret Hukuku, Muhasebe, Bilimsel Araştırma Teknikleri gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Çalışma Ekonomisti unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yurtiçi ve yurtdışı departmanlarında olmak üzere özel şirketlerin iktisadi birimlerinde, sosyal güvenlik kurumlarında ve kamu dairelerinde müfettiş ve uzman olarak çalışabilir. Sendikalar Çalışma Ekonomistlerinin bir başka önemli çalışma alanıdır. Mezunlar ayrıca kamu iktisadi teşebbüsleri ve özel işletmelerin endüstriyel ilişkiler ve sosyal işler bölümlerinde yönetici ve danışman olarak iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri(Açıköğretim) EA 0.00 400 Dolmadı

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!