Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2 yıllık bir ön lisans programı olan Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü, çay üretiminin her aşamasında bilgi sahibi olacak uzmanlar yetiştirir. Kimya, matematik, toprak bilgisi, bitki besleme, çay tarımı, çay teknolojisi ve çay analizleri gibi dersler okutularak, bölümü tercih edecek olan ada öğrencilere, mesleğin gerektirdiği tüm teknik bilgiler verilmektedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavında başarılı olursa eğer, Bahçe Bitkileri, Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Tarla Bitkileri bölümlerine geçiş yapabilme fırsatına sahiptir.

Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; çay ile ilgili özel ve kamu işletmelerinde çalışabilecekleri gibi, sektörde deneyim kazandıktan sonra, kendi işletmelerini kurabilir.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Çay Tarımı ve İşleme TeknolojisiTYT229.00551412781

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!