Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2 yıllık bir ön lisans programı olan Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü, çay üretiminin her aşamasında bilgi sahibi olacak uzmanlar yetiştirir. Kimya, matematik, toprak bilgisi, bitki besleme, çay tarımı, çay teknolojisi ve çay analizleri gibi dersler okutularak, bölümü tercih edecek olan ada öğrencilere, mesleğin gerektirdiği tüm teknik bilgiler verilmektedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavında başarılı olursa eğer, Bahçe Bitkileri, Kültür Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Tarla Bitkileri bölümlerine geçiş yapabilme fırsatına sahiptir.

Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; çay ile ilgili özel ve kamu işletmelerinde çalışabilecekleri gibi, sektörde deneyim kazandıktan sonra, kendi işletmelerini kurabilir.

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi TYT 229.00 55 1412781

Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!