Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çerkez halkına, diline ve bu milletin edebi ürünlerine ilgi duyuyor musun? Yabancı dillere duyduğun ilginin yanı sıra kültürel farklılıkların korunması senin için ayrı bir değer taşıyorsa Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü Adığelerin en çok yaşadığı ülkemizde Adığe Yaşam Felsefesi’nin özelliklerinin tüm toplumca keşfedilmesini ve yaşatılmasını sağlayacak çalışmalar yapmayı amaçlar. Eğitimin süresince Adığe dili ve edebiyatının yanı sıra İngilizce ve Rusça’yı da öğrenebilirsin. Yoğun bir Çerkezce eğitimiyle birlikte dilbilim, dil ve toplumla ilgili sosyal araştırma becerisi kazanabilirsin. Mezun olduğunda Adığe Dili Filoloğu unvanı alırsın. Bölüm mezunları devlet dairelerinde, Rusya Federasyonu’na bağlı kurumlarda iş bulabilir, araştırmacı ve akademisyen olarak üniversitelerde çalışabilirler. Bu bölümde okumak istiyorsanız sözel bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Erciyes Üniversitesi, Düzce Üniversiteleri ise bölümü okuyabileceğiniz yerler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ERCİYES ÜNİVERSİTESİÇerkez Dili ve EdebiyatıSÖZ258.0030541267
DÜZCE ÜNİVERSİTESİÇerkez Dili ve EdebiyatıSÖZ250.0030601611

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!