Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Çerkez Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çerkez halkına, diline ve bu milletin edebi ürünlerine ilgi duyuyor musun? Yabancı dillere duyduğun ilginin yanı sıra kültürel farklılıkların korunması senin için ayrı bir değer taşıyorsa Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümü Adığelerin en çok yaşadığı ülkemizde Adığe Yaşam Felsefesi’nin özelliklerinin tüm toplumca keşfedilmesini ve yaşatılmasını sağlayacak çalışmalar yapmayı amaçlar. Eğitimin süresince Adığe dili ve edebiyatının yanı sıra İngilizce ve Rusça’yı da öğrenebilirsin. Yoğun bir Çerkezce eğitimiyle birlikte dilbilim, dil ve toplumla ilgili sosyal araştırma becerisi kazanabilirsin. Mezun olduğunda Adığe Dili Filoloğu unvanı alırsın. Bölüm mezunları devlet dairelerinde, Rusya Federasyonu’na bağlı kurumlarda iş bulabilir, araştırmacı ve akademisyen olarak üniversitelerde çalışabilirler. Bu bölümde okumak istiyorsanız sözel bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Erciyes Üniversitesi, Düzce Üniversiteleri ise bölümü okuyabileceğiniz yerler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Çerkez Dili ve Edebiyatı SÖZ 258.00 30 541267
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Çerkez Dili ve Edebiyatı SÖZ 250.00 30 601611

Çerkez Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!